شرایط و قوانین
 
 

A.برخی قوانین کلی ومهم مربوط به سیستمهای رزرواسیون هتل

کاربران محترم لطفاً به هنگام رزرو هتل به موارد قید شده در ذیل توجه فرمایید:

· به هنگام رزرو هر هتل حتماً به Cancellation deadline آن رزرو توجه فرمایید و آن را به خاطر بسپارید. کنسل کردن و تغییر تاریخ تا قبل از تاریخ اعلام شده در Cancellation deadline ، معمولاً بلامانع می باشد. اما به رزروهایی که بعد از تاریخ Cancellation deadline باطل گردند، طبق قوانین هتل رزرو شده در ایام عادی حداقل یک شب و حداکثر دو شب و در ایام خاص (Special Events) به تمام شبها جریمه تعلق می گیرد.

· ساعت استاندارد پذیرش هتل ((Check in در اکثر هتلها ساعت 14:00 و در بعضی موارد 15:00 و ساعت استاندارد تحویل اتاق ((Check out در اکثر هتلها ساعت 12:00 و در بعضی موارد ساعت 11:00 می باشد. (این موارد طبق سیاستهای هتل رزرو شده است که معمولاً به هنگام جستجو در سایت قید می گردد.)

· در صورتیکه مسافر قبل از ساعت مقرر ورود،وارد اتاق هتل شود ((Early check in ویا بعد ازساعت مقررخروج ، دراتاق هتل حضور داشته باشد (Late check out) مطابق سیاست هتل مربوطه مشمول هزینه های اضافی می گردد و لذا اعلام آن به هنگام رزرو در سایت و به صورت ایمیل به ایران ایر نیز الزامی است.

· معمولاً طبق قوانین هتلها رزرو انجام شده تا ساعت19:00 به وقت محلی روز check in معتبر است و چنانچه مسافر به هر دلیلی تا این ساعت پذیرش نشود درایام عادی یک تا دو شب بسته به سیاست هتل مربوطه هزینه ی No show شارژ می گردد و مابقی روزهای رزرو شده به صورت خودکار کنسل می گردد و در ایام خاص ((Special events تمامی شبها به عنوان No showشارژ می گردد. جهت جلوگیری ازبروز این مسئله لطفاً درصورتی که ورود مسافر بنا به برنامه ی پروازی او یا هر دلیل دیگری بعد از ساعت 18:00می باشد قطعاً این موضوع را به هنگام رزرو در سایت و از طریق ارسال ebooking@iranair.com ایمیل قید فرمایید تا اقدامات لازم در این زمینه انجام گیرد.درغیراین صورت تمام مسئولیتهادراین زمینه به عهده ی مسافر یا کاربر رزرو گیرنده می باشد.

· به هنگام رزرو توجه کامل به (Profile) در خصوص امکانات هتل و (Remark) در خصوص توضیحات ضروری، الزامی می باشد.خاطر نشان می سازد مسئولیت انتخاب هر هتل به عهده مسافر یا کاربر می باشد و مسافر و یا کاربر قبل از رزرو هر هتل نیازمند بررسی کلیه جوانب و تطبیق درخواست و سلیقه خود با موردی انتخابی

· تعداد ستاره هتلهایی که درهر سایت مشخص شده است بر اساس استانداردهای هتلداری به هتل ها داده شده است و با توجه به استانداردهای آن منطقه می باشد و ایران ایر در زمینه نحوه ی خدمات دهی و ارئه سرویس توسط آنها هیچ گونه مسئولیتی نمی پذیرد.

· با توجه به محدودیت های زمانی و مکانی بین مسافرین و مراکز رزرواسیون، خواهشمند است جهت جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه های بیشتر، توضیحات لازم در زمینه استفاده از تلفن های ضروری مندرج در پایین واچر هتل، به مسافرین محترم ارائه گردد.

برخی از موارد لازم جهت استفاده از تلفن های ضروری:

1. تاخیر در پرواز و ورود دیرتر از موعد به هتل

2. همراه نداشتن واچر در زمان ورود به هتل

3. عدم هماهنگی بین هتل و سیستم رزرو گیرنده

4. و موارد دیگر...

· هزینه ی استفاده از سایر خدمات هتل مشمول هزینه ی اتاق رزرو شده نمی باشد و می بایست خود مسافر شخصاً آنها را به هنگام Check out به هتل پرداخت نماید (در برخی از موارد، با توجه به سیاست هتل ها مبلغی به عنوان ضمانت پرداخت هزینه خدمات مازاد، از مسافرین در زمان Check in اخذ می گردد که در صورت عدم استفاده از خدمات مذکور، در زمان Check out مسترد خواهد شد).

· درخواستهای مربوط به بخش Special request صرفاً به عنوان درخواست اضافه بر امکانات ارائه شده از طرف هتل می باشد و هیچگونه ضمانتی از طرف این ایران ایر مبنی بر ارائه ی قطعی این خدمات ویژه ی انتخاب شده توسط مسافر به هنگام تحویل اتاق داده نمی شود.

· عودت مبلغ رزروهاي ابطال شده مستلزم صرف حداقل 15روز مي باشد، لذا دقت کافي هنگام رزرواسيون ضروري مي باشد.

· برگشت از فروش مبلغ پرداختی بابت مسافرینی که اقامتی کمتر از مدت رزرو شده ( خروج زودتر از موعد یا Early Check out) در هتل داشته باشند (REFUND) الزاماً منوط به سیاست هتل، ارائه تأ ییدیه هتل مبنی بر خروج قبل از موعد توسط مسافر و پذیرش عودت وجه از سوی ایشان میباشد و ایران ایر هیچگونه تعهدی در قبال امتناع هتل از عودت وجوه مذکوره ندارد.

· مسافر یا کاربر متعهد می شود قبل از صدور واچر به مطالعه شرایط و قوانین اعلامی از سوی کارگزاران خدمات اقدام نموده و صدور واچر به معنای تائید شرایط و قوانین مذکور می باشد.